Image for DW-01-12-F-S-300 is not available
DW-01-12-F-S-300
DigiKey Part Number
612-DW-01-12-F-S-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-12-F-S-300
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.300" (7.620mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.620" (15.748mm)