Image for DW-01-12-F-D-785 is not available
DW-01-12-F-D-785
DigiKey Part Number
612-DW-01-12-F-D-785-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-12-F-D-785
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height
0.785" (19.939mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)