Image for DW-01-11-L-T-400 is not available
DW-01-11-L-T-400
DigiKey Part Number
612-DW-01-11-L-T-400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-11-L-T-400
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height
0.400" (10.160mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
3
Number of Rows
3
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)