Image for DW-01-11-F-S-515 is not available
DW-01-11-F-S-515
DigiKey Part Number
612-DW-01-11-F-S-515-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-11-F-S-515
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.515" (13.081mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.305" (7.747mm)