Image for DW-01-11-F-D-470 is not available
DW-01-11-F-D-470
DigiKey Part Number
612-DW-01-11-F-D-470-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-11-F-D-470
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height
0.470" (11.938mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)