Image for DW-01-10-T-S-610 is not available
DW-01-10-T-S-610
DigiKey Part Number
612-DW-01-10-T-S-610-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-10-T-S-610
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-01-10-T-S-610 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height
0.610" (15.494mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)