Image for DW-01-10-L-T-325 is not available
DW-01-10-L-T-325
DigiKey Part Number
612-DW-01-10-L-T-325-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-10-L-T-325
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.395" (10.033mm)
Length - Stack Height
0.325" (8.255mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
3
Number of Rows
3
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)