Image for DW-01-10-L-S-610 is not available
DW-01-10-L-S-610
DigiKey Part Number
612-DW-01-10-L-S-610-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-10-L-S-610
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-01-10-L-S-610 Models
Category
Length - Stack Height
0.610" (15.494mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.110" (2.794mm)