Image for DW-01-10-L-S-435 is not available
DW-01-10-L-S-435
DigiKey Part Number
612-DW-01-10-L-S-435-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-10-L-S-435
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.435" (11.049mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.285" (7.239mm)