Image for DW-01-09-L-S-295 is not available
DW-01-09-L-S-295
DigiKey Part Number
612-DW-01-09-L-S-295-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-09-L-S-295
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.295" (7.493mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.325" (8.255mm)