Image for DW-01-09-F-S-210 is not available
DW-01-09-F-S-210
DigiKey Part Number
612-DW-01-09-F-S-210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-09-F-S-210
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.210" (5.334mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.410" (10.414mm)