Image for DW-01-09-F-D-480 is not available
DW-01-09-F-D-480
DigiKey Part Number
612-DW-01-09-F-D-480-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-09-F-D-480
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height
0.480" (12.192mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)