Image for DW-01-08-T-D-325 is not available
DW-01-08-T-D-325
DigiKey Part Number
612-DW-01-08-T-D-325-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-08-T-D-325
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height
0.325" (8.255mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)