Image for DW-01-07-S-S-271 is not available
DW-01-07-S-S-271
DigiKey Part Number
612-DW-01-07-S-S-271-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-07-S-S-271
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.271" (6.883mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.049" (1.245mm)