Image for DW-01-07-S-S-266 is not available
DW-01-07-S-S-266
DigiKey Part Number
612-DW-01-07-S-S-266-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-07-S-S-266
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.266" (6.750mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.054" (1.372mm)