Image for DW-01-07-G-S-251 is not available
DW-01-07-G-S-251
DigiKey Part Number
612-DW-01-07-G-S-251-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-07-G-S-251
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.251" (6.375mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.069" (1.753mm)