AW-60-03-G-D-122-080
DigiKey Part Number
612-AW-60-03-G-D-122-080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AW-60-03-G-D-122-080
Description
0.80 MM FLEX STACK SMT MICRO BOA
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Position Header Spacer Connector 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount
Category
Row Spacing
0.047" (1.20mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Post (Mating)
0.080" (2.032mm)
Series
Length - Stack Height
0.122" (3.099mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
120
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.031" (0.80mm)