AW-25-03-G-D-125-175
DigiKey Part Number
612-AW-25-03-G-D-125-175-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AW-25-03-G-D-125-175
Description
0.80 MM FLEX STACK SMT MICRO BOA
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Header Spacer Connector 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount
Category
Row Spacing
0.047" (1.20mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Post (Mating)
0.175" (4.445mm)
Series
Length - Stack Height
0.125" (3.175mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
50
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.031" (0.80mm)