Image for RM102PJ394CS is not available
RM102PJ394CS
DigiKey Part Number
RM102PJ394CS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM102PJ394CS
Detailed Description
390k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Concave
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
390k
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.46mm)