Image for RM102PJ105CS is not available
RM102PJ105CS
DigiKey Part Number
RM102PJ105CS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM102PJ105CS
Description
RESISTOR ARRAY INVERTED CONVEX
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1M Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Concave
Category
Number of Pins
4
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0404 (1010 Metric), Concave
Resistance (Ohms)
1M
Supplier Device Package
0404
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.018" (0.46mm)