RM064PJ514CS
DigiKey Part Number
RM064PJ514CS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM064PJ514CS
Manufacturer Standard Lead Time
56 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510k Ohm ±5% 31.25mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Power Per Element
31.25mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
510k
Size / Dimension
0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)