RM064PJ512CS
DigiKey Part Number
RM064PJ512CS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM064PJ512CS
Description
RESISTOR ARRAY INVERTED 0201X4
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.1k Ohm ±5% 31.25mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Power Per Element
31.25mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
5.1k
Size / Dimension
0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)