RC2012F2102CS is available for purchase but is not normally stocked.
Direct
Bourns Inc.
Vishay Dale
21 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC2012F2102CS
DigiKey Part Number
1276-5354-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC2012F2102CS
Description
RES SMD 21K OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
56 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC2012F2102CS Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)