TBLH13-350-10BK
DigiKey Part Number
2223-TBLH13-350-10BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBLH13-350-10BK
Description
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
Detailed Description
10 Position Wire to Board Terminal Block Angled 0.138" (3.50mm) Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TBLH13-350-10BK Models
Category
Current
10 A
Voltage
300 V
Packaging
Box
Mounting Type
Through Hole
Positions Per Level
10
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Pitch
0.138" (3.50mm)