TBLH11-381-05BK
DigiKey Part Number
2223-TBLH11-381-05BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBLH11-381-05BK
Description
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
Detailed Description
5 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.150" (3.81mm) Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TBLH11-381-05BK Models
Category
Current
10 A
Voltage
300 V
Packaging
Box
Mounting Type
Surface Mount
Positions Per Level
5
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Pitch
0.150" (3.81mm)