Image for TBLH10V-500-16BK is not available
TBLH10V-500-16BK
DigiKey Part Number
2223-TBLH10V-500-16BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBLH10V-500-16BK
Description
I/C Rectangular
Detailed Description
16 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Category
Current
10 A
Voltage
300 V
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Positions Per Level
16
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Pitch
0.197" (5.00mm)