TBLH10-381-07BK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Weidmüller
In Stock: 9
Datasheet
Parametric Equivalent
Weidmüller
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
7 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole
TBLH10-381-07BK
DigiKey Part Number
2223-TBLH10-381-07BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBLH10-381-07BK
Description
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TBLH10-381-07BK Models
Category
Current
10 A
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Voltage
300 V
Series
Wire Gauge
16-24 AWG
Packaging
Box
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Wire Termination
Screwless - Push Button Clamp
Number of Levels
1
Color
Black
Positions Per Level
7
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Pitch
0.150" (3.81mm)