Image for TBL009-500-14GY-2GY is not available
TBL009-500-14GY-2GY
DigiKey Part Number
2223-TBL009-500-14GY-2GY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBL009-500-14GY-2GY
Description
I/C Rectangular
Detailed Description
14 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Category
Current
10 A
Voltage
300 V
Series
Wire Gauge
16-26 AWG
Packaging
Box
Wire Termination
Screwless - Push Button Clamp
Positions Per Level
14
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.197" (5.00mm)