TBL-0020-500-19BE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 0
Datasheet
Image for TBL-0020-500-19BE is not available
TBL-0020-500-19BE
DigiKey Part Number
2223-TBL-0020-500-19BE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBL-0020-500-19BE
Description
TERMINAL BLOCK, 2-20 POLES, BLUE
Detailed Description
19 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Datasheet
EDA/CAD Models
TBL-0020-500-19BE Models
Category
Current
20 A
Voltage
300 V
Series
Wire Gauge
12-24 AWG
Packaging
Box
Wire Termination
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Color
Blue
Positions Per Level
19
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.197" (5.00mm)