CFM-9232S-240-461-22 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 0
Datasheet
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Sleeve 82.2 CFM (2.30m³/min) 4 Wire Leads
CFM-9232S-240-461-22
DigiKey Part Number
2223-CFM-9232S-240-461-22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM-9232S-240-461-22
Description
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CFM-9232S-240-461-22 Models
Category
Features
Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Mfr
Noise
46.2dB(A)
Series
Power (Watts)
9.36 W
Packaging
Box
RPM
Part Status
Active
Termination
4 Wire Leads
Voltage - Rated
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Approval Agency
CE, cURus, TUV
Width
32.00mm
Current Rating (Amps)
0.390A
Air Flow
82.2 CFM (2.30m³/min)
Voltage Range
21.6 ~ 26.4VDC
Static Pressure
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Material - Frame
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Bearing Type
Sleeve
Material - Blade
Fan Type
Lifetime @ Temp.
30000 Hrs @ 25°C