UDZLVTE-17100
DigiKey Part Number
UDZLVTE-17100TR-ND - Tape & Reel (TR)
UDZLVTE-17100CT-ND - Cut Tape (CT)
UDZLVTE-17100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UDZLVTE-17100
Description
DIODE ZENER 100V 200MW SOD323FL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 100 V 200 mW Surface Mount SOD-323FL
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UDZLVTE-17100 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 76 V
Mfr
Operating Temperature
150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
SOD-323FL
Power - Max
200 mW