TRR18EZPJ150 is Obsolete and no longer manufactured.
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
Bourns Inc.
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
15 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR18EZPJ150
DigiKey Part Number
TRR18EZPJ150-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR18EZPJ150
Description
RES SMD 15 OHM 5% 1/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR18EZPJ150 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)