TRR10EZPF2210 is Obsolete and no longer manufactured.
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
221 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR10EZPF2210
DigiKey Part Number
RHM221BLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR10EZPF2210
Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR10EZPF2210 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)