TRR10EZPF2200 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 5.000
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
Similar
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
220 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR10EZPF2200
DigiKey Part Number
RHM22BLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR10EZPF2200
Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR10EZPF2200 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)