TRR10EZPF1581 is Obsolete and no longer manufactured.
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
1.58 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR10EZPF1581
DigiKey Part Number
RHM1.58KBLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR10EZPF1581
Description
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR10EZPF1581 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)