TRR10EZPF1212 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Samsung Electro-Mechanics
12.1 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR10EZPF1212
DigiKey Part Number
RHM12.1KBLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR10EZPF1212
Description
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR10EZPF1212 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)