TRR03EZPJ220 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 7.350
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
22 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR03EZPJ220
DigiKey Part Number
TRR03EZPJ220-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR03EZPJ220
Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR03EZPJ220 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)