TRR03EZPF22R1 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 6.951
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
22.1 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR03EZPF22R1
DigiKey Part Number
RHM22.1BJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR03EZPF22R1
Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/10W 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR03EZPF22R1 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)