TRR03EZPF2260 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
226 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR03EZPF2260
DigiKey Part Number
RHM22.6BJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR03EZPF2260
Description
RES SMD 226 OHM 1% 1/10W 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR03EZPF2260 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)