TRR01MZPJ622 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
6.2 kOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR01MZPJ622
DigiKey Part Number
TRR01MZPJ622-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR01MZPJ622
Description
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR01MZPJ622 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)