TRR01MZPJ3R0 is Obsolete and no longer manufactured.
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
3 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR01MZPJ3R0
DigiKey Part Number
TRR01MZPJ3R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR01MZPJ3R0
Description
RES SMD 3 OHM 5% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TRR01MZPJ3R0 Models
Temperature Coefficient
-250/ +500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)