TRR01MZPF6190
DigiKey Part Number
RHM61.9BHTR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM61.9BHCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR01MZPF6190
Description
RES SMD 619 OHM 1% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
619 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
TRR01MZPF6190 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)