TRR01MZPF39R2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 30.067
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
39.2 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR01MZPF39R2
DigiKey Part Number
RHM39.2BHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR01MZPF39R2
Description
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR01MZPF39R2 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)