TRR01MZPF1911 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 245
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 3.619
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Vishay Dale
Vishay Dale
In Stock: 473
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
1.91 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
TRR01MZPF1911
DigiKey Part Number
RHM1.91KBHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR01MZPF1911
Description
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TRR01MZPF1911 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)