SFR18EZPF4640
DigiKey Part Number
846-SFR18EZPF4640TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR18EZPF4640
Description
RES SMD 464 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
464 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)