SFR03EZPF1371 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
1.37 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
SFR03EZPF1371
DigiKey Part Number
846-SFR03EZPF1371TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR03EZPF1371
Description
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)