SDR10EZPJ1R1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDR10EZPJ1R1 |
Description | RES 1.1 OHM 5% 1/2W 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.1 Ohms ±5% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |