SDR03EZPJ430
DigiKey Part Number
846-SDR03EZPJ430TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-SDR03EZPJ430CT-ND - Cut Tape (CT)
846-SDR03EZPJ430DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDR03EZPJ430
Description
RES SMD 43 OHM 5% 0.3W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
43 Ohms ±5% 0.4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDR03EZPJ430 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)