SDR03EZPJ123
DigiKey Part Number
846-SDR03EZPJ123TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-SDR03EZPJ123CT-ND - Cut Tape (CT)
846-SDR03EZPJ123DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDR03EZPJ123
Description
RES SMD 12 KOHM 5% 0.3W 0603
Detailed Description
12 kOhms ±5% 0.4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDR03EZPJ123 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)