MNR34J5ABJ821 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
820 Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals
MNR34J5ABJ821
DigiKey Part Number
MNR34821TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MNR34J5ABJ821
Description
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 2012
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MNR34J5ABJ821 Models
Category
Power Per Element
125mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Discontinued at DigiKey
Qualification
AEC-Q200
Resistance (Ohms)
820
Package / Case
2012, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.205" L x 0.122" W (5.20mm x 3.10mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)